Publikacje

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem e-booka, to proszę napisz mi wiadomość przez formularz kontaktowy na stronie, a ja prześlę Ci informacje potrzebne do dokonania płatności. Wszystkie e-booki są w formie PDF i wysyłam je mailem w ciągu doby od otrzymania płatności.

Każdy z nas miał do czynienia z ludźmi, którzy często irytują się, są nieuprzejmi, niecierpliwi, uparci, reagują agresywnie i zbyt emocjonalnie. Takie osoby określamy jako „trudne”, ale jak sobie z nimi radzić, zwłaszcza w stresujących, codziennych sytuacjach oraz jak kontrolować swoje emocje w kontaktach  i współpracy z takimi ludźmi? Trudni ludzie, to tacy, którzy: sprawiają, że tracimy nad sobą panowanie; zmuszają nas do robienia czegoś, czego nie chcemy lub nie pozwalają nam robić tego, co chcemy; stosują przymus, manipulację; wpędzają nas w poczucie winy, jeśli nie spełnimy ich życzeń; wzbudzają w nas negatywne uczucia (złość, przygnębienie, frustrację, poczucie niższości); wysługują się nami.

W Gabinecie Lemon Tree pojawiły się kolejne nowości w postaci dwóch urządzeń, które oddziałują na różne problemy zdrowotne. Zacznę od przybliżenia elektroterapii do stymulacji czaszkowej CES (Cranial Electrotherapy Stimulation), która pomaga w takich dolegliwościach jak: depresja, lęki, bezsenność, neurastenia. Jest nieinwazyjną metodą terapii, za pomocą prądu elektrycznego o małej mocy, który rozpływając się w różnych obszarach mózgu, wywołuje pobudzenie jąder podstawy do wydzielania neuroprzekaźników, co skutkuje efektem terapeutycznym. Zwiększenie wydzielania neuroprzekaźników w mózgu działa antystresowo, nasila procesy uwagi, poprawia sprawność procesów myślowych, wywołuje uczucie odprężenia, polepsza jakość snu.

W Gabinecie Lemon Tree sukcesywnie pojawiają się nowości w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów. W tym miesiącu do usług, które są dostępne od początku działania gabinetu (terapia psychologiczna indywidualna, terapia par, biorezonans, masaże, zabiegi antycellulitowe, energoterapia, zapping), dołączają dwie nowości: indywidualna sauna na podczerwień oraz masażer nadgarstka, również z elementami podczerwieni.

Koenzym Q10 został odkryty w 1957 roku przez amerykańskich naukowców. Jest substancją, występującą praktycznie we wszystkich komórkach ciała ludzkiego, w mitochondriach. Ludzki organizm zawiera około 10 bilionów komórek, natomiast każda pojedyncza komórka ma w sobie około 1000 mitochondriów. Koenzym Q10 jest niezbędnym elementem łańcucha oddechowego, czyli aktywnie uczestniczy w wytwarzaniu 95% energii niezbędnej do pracy każdej komórki. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w organizmie maleje (już od 25 roku życia, podobnie jak ilość kolagenu). Koenzymy to cząsteczki, które wiążą się z enzymami, umożliwiając im przeprowadzenie ich reakcji. Produkcję koenzymu Q10 zakłócają: przewlekłe choroby, intensywne ćwiczenia, niektóre leki. Q10 kontroluje: prędkość procesów starzenia, siłę skurczową serca, płodność, proces leczenia, etc. Koenzym ten jest udokumentowanym środkiem leczniczym w przypadku takich schorzeń jak: nadciśnienie, niewydolność mięśnia sercowego, cukrzyca typu 2, choroby mitochondrialne, hipercholesterolemia. Poza tym zapobiega ubocznym skutkom stosowania statyn (ból i osłabienie mięśni). Koenzym Q10 jest antyoksydantem rozpuszczalnym wyłącznie w tłuszczach, produkowanym w wątrobie, a absorbowanym w jelicie cienkim.

Każdy z nas miał pewnie w życiu wielokrotnie niepohamowaną ochotę na szybkie przekąski, węglowodany lub używki. Tego typu zachowania występują, gdy spada poziom cukru we krwi. Nasz mózg nie ma „paliwa”, przez co silna wola przestaje na jakiś czas istnieć. Takie jedzenie zapewnia szybką ulgę, ale przy niedoborze chromu metabolizm organizmu zwalnia i poziom cukru we krwi jest niestabilny. Przez co będziemy czuli zmęczenie, ból głowy oraz nerwowe zachowanie. Niestabilny poziom cukru we krwi długoterminowo obciąża trzustkę, co w konsekwencji wpływa negatywnie na metabolizm i krążenie krwi. Stan ten prowadzi do zespołu metabolicznego (wczesnej fazy cukrzycy), w którym to występują: nadciśnienie, podwyższone lipidy we krwi, insulinoodporność, sylwetka jabłka oraz zakłócenie zdolności organizmu do regulacji poziomu cukru we krwi. Warto suplementować organiczny chrom z drożdży, który jest bardzo dobrze przyswajalny i pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi.

Każdy z nas doświadczył nagłego spadku glukozy, stanu, kiedy odczuwamy natychmiastową potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego (czekolady, chleba, słodzonego napoju lub alkoholu). Produkty te przynoszą szybką ulgę, ale niedługo po ich spożyciu organizm odczuwa zmęczenie, z powodu zbyt nagłego spadku poziomu cukru we krwi. Niestabilność poziomu cukru we krwi prowadzi do błędnego koła i coraz częstszego sięgania po niewłaściwe źródła energii. To może skutkować utratą równowagi w naszym metabolizmie oraz wykształcenia się: cukrzycy typu 2 lub choroby Hashimoto i problemów z wagą. Źródłami energii dla organizmu są: węglowodany, białka i tłuszcze. Przy czym węglowodany mają bezpośredni wpływ na poziom cukru we krwi.

Gabinet Lemon Tree

62 - 052 Komorniki

ul. Cyprysowa 32 B/9

gabinet.lemontree@gmail.com

Tel: 888 - 303 - 745