Publikacje

Artykuł 15

W Gabinecie Lemon Tree pojawiły się kolejne nowości w postaci dwóch urządzeń, które oddziałują na różne problemy zdrowotne. Zacznę od przybliżenia elektroterapii do stymulacji czaszkowej CES (Cranial Electrotherapy Stimulation), która pomaga w takich dolegliwościach jak: depresja, lęki, bezsenność, neurastenia. Jest nieinwazyjną metodą terapii, za pomocą prądu elektrycznego o małej mocy, który rozpływając się w różnych obszarach mózgu, wywołuje pobudzenie jąder podstawy do wydzielania neuroprzekaźników, co skutkuje efektem terapeutycznym. Zwiększenie wydzielania neuroprzekaźników w mózgu działa antystresowo, nasila procesy uwagi, poprawia sprawność procesów myślowych, wywołuje uczucie odprężenia, polepsza jakość snu.

Stymulacja urządzeniem CES zwiększa aktywność przywspółczulnego układu nerwowego i wywołuje efekt podobny do działania endorfin. Poza tym wycisza emocje. Fale wysyłane przez urządzenie aktywują grupy komórek nerwowych w pniu mózgu. Komórki te produkują związki serotoniny i acetylocholiny, które wpływają na właściwości chemiczne i aktywność komórek nerwowych.  Przez zmieniającą się aktywność elektryczną i chemiczną niektórych komórek nerwowych w pniu mózgu, następuje wzmocnienie niektórych systemów neurologicznych, a także wyłączenie działania innych. Jest to neurologiczne dostrajanie komórek, zwane neuromodulacją, która wprowadza mózg w stan relaksacji alfa. Nasze nastroje i emocje są kontrolowane przez elektrochemiczne sygnały w mózgu. Gdy te sygnały nie działają prawidłowo, to hormony i neuroprzekaźniki, które je modulują, pozostają niezbalansowane. Modulując sygnały elektrochemiczne mózgu, można bezpiecznie i efektywnie poprawić nastrój i sen. Efekty są odczuwane już po jednorazowym zastosowaniu, natomiast seria zabiegów jest uzależniona od schorzenia. Efekt jest kumulatywny, czyli każda kolejna sesja jest skuteczniejsza. W przeciwieństwie do leków, które są dostarczane do organizmu w postaci chemicznej, gdzie następuje ich rozpad na jony, to urządzenie CES działa od razu na poziomie jonu i umożliwia komórkom nerwowym powrót do naturalnego stanu funkcjonowania w krótkim czasie. CES przynosi długotrwałą ulgę, dzięki czemu można normalnie funkcjonować. 

Z terapii CES warto korzystać, kiedy występują takie objawy jak: trudności z zasypianiem, lekki sen, koszmary, brak energii o poranku (nawet po przespanej nocy), łatwe wybudzanie się poprzez bodźce (głos, światło), bezsenność (spowodowaną chorobą), choroba psychiczna, zaburzenia emocjonalne, depresja, lęki, przewlekłe zmęczenie, stosowane są używki, występuje wrażenie nieobecnego umysłu, apatia, poczucie beznadziejności, niepokój, drażliwość, zamartwianie, ataki paniki, przewlekłe bóle głowy, fibromialgia.

CES jest szybką i bezpieczną formą neurostymulacji czaszkowej. CES zwiększa poziom serotoniny w mózgu, jednocześnie obniżając poziom kortyzolu (hormonu stresu), poprzez stymulację pulsującym prądem zmiennym, za pomocą elektrod po obu stronach uszu. Urządzenie poprawia nastrój i sen, reguluje działanie układu limbicznego w mózgu, bez efektów ubocznych. Niska częstotliwość wykorzystywana przez impulsy elektryczne stymulują mózg i doprowadza do relaksacji oraz przynosi ulgę w bólu.                                                  

CES jest zatwierdzony przez EMA (Europejska Agencja Leków) i FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) w leczeniu: lęków, depresji, bezsenności, uzależnień, migren, fibromialgii i przewlekłego bólu. Jak do większości sprzętów oddziałujących na człowieka zawsze istnieją jakieś przeciwwskazania, do których należą: rozrusznik serca, pompa insulinowa oraz ciężkie choroby serca. Zabieg trwa 15 minut (należy powtarzać przez kilka kolejnych dni, maksymalnie do 10 dni, później należy zrobić kilkudniową przerwę).   

Kolejną rewelacyjną metodą polepszania jakości życia jest najnowocześniejsza technologia zimnego lasera LLLT (Low Level Laser Therapy - niskoenergetyczny), który wywołuje szereg zmian fizjologicznych i biochemicznych, natomiast nie powoduje uszkodzenia tkanek. Dwie laserowe głowice umożliwiają napromieniowanie o mocy 200 mW o długości fali 810 nm oraz 5 mW o długości fali 650 nm. Laser w powyższych długościach fali jest nieszkodliwy, a przenika przez skórę, tłuszcz, mięśnie, ścianę naczyń krwionośnych. Ok. 10% energii lasera zostaje wchłonięte przez krew.

Według badań klinicznych, laser LLLT jest potężnym biologicznym źródłem stymulacji, które poprawia krążenie krwi, funkcje układu nerwowego, działa antynowotworowo, przyspiesza regenerację komórek, wzrost włosów, leczenie ran i stanów zapalnych. Laser niskoenergetyczny ma zastosowanie w takich schorzenia jak: ból wszelkiego rodzaju (także pooperacyjny), stany zapalne, zwyrodnienia, zwichnięcia, regeneracja włókien mięśniowych, zapalenie stawów, reumatyzm, rany, urazy, słabe krążenie, złamania, zapalenie zatok, polipy nosowe, wrzody skórne, bezsenność, hiperlipidemia, nadciśnienie, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca i naczyń mózgowych, ukąszenia, otarcia. Laser można stosować również na zwierzętach.  

Laser jest innowacyjną techniką kontrolowania bólu i przyspieszenia gojenia ran, bez leków. Zabieg laserowy jest: nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Kwantowe światło laserowe wnika do krwi i zwiększa aktywność lipazy lipoproteinowej, poprawia transport tlenu, oczyszcza krew, zmniejsza ilość tłuszczu we krwi i jej lepkość, reguluje ciśnienie krwi, poprawia metabolizm, krążenie krwi, również do mózgu, przyspiesza granulacje tkanek (gojenie) i tworzenie nowych naczyń krwionośnych, promuje syntezę białek. Laser ponadto zwiększa metabolizm: enkefalin (peptydy opioidowe – działanie podobne do morfiny), przyspiesza wydzielanie endorfin,  promuje wytwarzanie limfocytów i makrofagów, które wytwarzają cytokiny, dzięki czemu odporność jest wzmacniana, a stany zapalne są zmniejszane.                                                                                                                                                                             

Laser wykorzystuje proces fotobiomodulacji. Fotobiomodulacja polega na przekazywaniu energii lasera do wewnątrz komórki. Pobudzona komórka produkuje więcej energii ATP, zwiększa się przepływ krwi i hamowana jest reakcja bólowa i zapalna. Gojenie się następuje na poziomie komórkowym i systemowym, poprawie ulega wymiana międzykomórkowa, jednocześnie leczona jest przyczyna stanu chorobowego. Przyspieszona zostaje synteza kolagenu i elastyny (stymulacja fibroblastów), co daje efekt przeciwstarzeniowy i następuje również redukcja blizn. Fotobiomodulacja daje rewelacyjne efekty, zwłaszcza w przypadku zwyrodnień stawów kolanowych, łokcia tenisisty. Fotony wnikają w tkankę i wchodzą w interakcję z kompleksem cytochromu C w mitochondriach. To wyzwala biologiczną kaskadę zdarzeń, prowadzącą do poprawy metabolizmu komórkowego. Jednocześnie zmniejsza się odczucie bólu i stan zapalny, bez skutków ubocznych. Klienci odczuwają długotrwałą ulgę w bólu, choć liczba wymaganych zabiegów zależy od stopnia urazu czy choroby.  

Zimny laser poprawia: drenaż limfy, regeneruje kości, mięśnie i włókna nerwowe wokół rany, stymuluje chondrocyty (komórki tkanki chrzęstnej), zmniejsza zakażenie gronkowcem, pobudza wytwarzanie glikogenu w mięśniach oraz serotoniny w mózgu. Laser LLLT zaleca się również w przypadku takich schorzeń jak: miażdżyca, neuralgia, żylaki, neurastenia, hemoroidy, cysty, dyskopatia, menopauza, rwa kulszowa, napięcie przedmiesiączkowe, porażenie mięśni, ostrogi piętowe. Efekt jest kumulatywny, czyli każda kolejna sesja jest skuteczniejsza. Do przeciwwskazań należą: nowotwór, ciąża, zawał, krwotoki, rozrusznik serca, pompa insulinowa. Zabieg trwa 30 minut i jest całkowicie bezbolesny, nie odczuwa się ciepła ani żadnego dyskomfortu. Seria powinna zwierać 10 zabiegów rozłożonych w czasie, w zależności od schorzenia, natomiast efekty często są już odczuwane po jednorazowym zabiegu. Zapraszam i przypominam o konieczności telefonicznej rejestracji na wizyty w Gabinecie Lemon Tree.                                                            

 

                                                                                                                                                                  Anna Lemańska, Gabinet Lemon Tree

                                                                                                                                                                 Nadnoteckie Echa nr 15/1251/13.04.2021 r.

Gabinet Lemon Tree

62 - 052 Komorniki

ul. Cyprysowa 32 B/9

gabinet.lemontree@gmail.com

Tel: 888 - 303 - 745