Publikacje

Artykuł 9

Człowiek ma w swoim ciele 7 głównych czakr, które ciągną się wzdłuż kręgosłupa i stanowią centra energetyczne organizmu. Przez czakry dociera do nas energia, umożliwiająca nam prawidłowe funkcjonowanie fizjologiczne i psychiczne. Zadaniem czakr (kolistych wirów) jest przetwarzanie energii, przesyłanie jej do odpowiednich narządów oraz usuwanie zużytej. Kiedy proces ulega zaburzeniu, dochodzi do zmian chorobowych. Czakry cyklicznie otwierają się (pobór energii i pozbycie się zużytej) i zamykają (przetwarzanie), gdy nie otwierają się w pełni, są przyblokowane, a kiedy otwierają się za szeroko, to są nadaktywne (energia się kumuluje, a nie rozchodzi płynnie po organizmie). W każdym procesie potrzebna jest równowaga. Czakry stanowią jeden system i złe funkcjonowanie jakiejkolwiek z nich wpływa negatywnie na cały organizm. Każdej z nich przypisany jest konkretny kolor, znak, żywioł i uczucie oraz obszar ciała i oddziaływanie psychiki.

Czakra podstawy (kolor czerwony, ziemia, dolna część kręgosłupa) to fundament, który daje nam poczucie bezpieczeństwa, spokoju, pewności siebie, chęci podejmowania wyzwań, dążenia do celu, rozwoju kariery, pieniędzy i twardego stąpania po ziemi. Odpowiada za: kości, mięśnie, stawy i więzadła, szpik kostny, ścięgna, krew, jelito grube, nadnercza. Kiedy czakra jest przyblokowana, to brakuje nam energii, aktywności fizycznej, ludzie stają się chorowici (rwa kulszowa, nowotwory miednicy mniejszej, zaparcia, hemoroidy, zaburzenia immunologiczne, zimne kończyny). Czakrze tej szkodzi strach, poczucie winy, urazy i poczucie bezsilności. Pojawiają się również: frustracje, lęki, depresja, niestabilność emocjonalna i niska samoocena. Zablokowana czakra objawia się ciągłą, poczuciem zagrożenia, problemami z koncentracją i nieufnością wobec innych ludzi oraz zastojem finansowym i nieumiejętnością znalezienia swego miejsca na ziemi. Kiedy czakra jest nadaktywna mamy do czynienia z przesadnym materializmem i pobudzeniem, negowaniem aspektu duchowego, pracoholizmem, nadmiernym gromadzeniem rzeczy. Oczyszczanie czakry podstawy daje nam realistyczne spojrzenie na życie, pobudza witalność i dodaje energii.

Czakra sakralna (kolor pomarańczowy, woda, na wysokości pępka) odpowiada za kreatywność (wyobraźnię, twórczość), zadowolenie z życia, poczucie atrakcyjności, używki i seksualność. Obejmuje: miednicę, pośladki, jelita, limfę, spermę, nerki i pęcherz. Czakrze tej szkodzą: narzekanie, perfekcjonizm, niezadowolenie. Blokady tej czakry powodują problemy z: lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, płodnością, impotencją, przewlekłym zmęczeniem, nowotworami układu moczowego i jelita grubego. Emocjonalnie jest związana z lękiem, zazdrością, nieufnością, niskim poczuciem własnej wartości, niepewnością w kontaktach towarzyskich i zamartwianiem. Blokady tej czakry często występują już w dzieciństwie i mają związek z zakazami, sposobem wychowania, tabu seksualnym. Ludzie z przyblokowaną czakrą sakralną odbierają życie jako nudne i monotonne, nie czerpią satysfakcji z życia seksualnego i brak im pasji, szybko się nudzą. Jeśli czakra jest nadaktywna, to mamy do czynienia ze zbyt pobudzonym libido, hedonizmem, dewiacjami seksualnymi, gwałtownością, nałogami, nadmiernym gromadzeniem rzeczy na przyszłość. Odblokowanie tej czakry wpływa pozytywnie na seksualność oraz poczucie zaufania do samego siebie i innych.

Czakra splotu słonecznego (kolor żółty, ogień, górna część brzucha) ma wpływ na: samoocenę, bogactwo, stabilność emocjonalną, samokontrolę, przebaczanie, radość, asertywność, życiową mądrość, związki partnerskie, odczuwanie, silną psychikę i wytrwałość w dążeniu do celu. Obejmuje: pęcherzyk żółciowy, wątrobę, trzustkę, śledzionę, nerki, żołądek, jelito cienkie, klatkę piersiową. Zablokowanie powoduje: choroby układu oddechowego, immunologicznego, zapalenie stawów, wątroby, kamienie żółciowe, bulimię, anoreksję, cukrzycę, zgagę, wrzody. Na tę czakrę negatywnie wpływają nieprzyjemne kontakty z innymi ludźmi, niedocenienie, niepowodzenia. Zablokowanie uniemożliwia podejmowanie decyzji, powoduje chaotyczne myśli, problemy z samooceną, pamięcią, trawieniem, chłód emocjonalny, seks bez miłości lub miłość bez pożądania. Poza tym występuje: nieradzenie sobie ze stresem, frustracje, odgrywanie roli ofiary, silna potrzeba akceptacji i aprobaty. Jeśli Czakra jest nadaktywna mamy do czynienia ze skłonnością do dominacji, wybuchów gniewu, niezdrowej rywalizacji, dążenia po trupach do celu, dorabiania się cudzym kosztem. Oczyszczanie czakry splotu słonecznego pozytywnie wpływa na wyzbycie się lęków, nałogów i podejmowanie dobrych życiowych decyzji oraz zarabianie pieniędzy z radością i realizację marzeń.

Czakra serca (kolor zielony, powietrze, okolica serca) odpowiada za odczuwanie miłości i umiejętność okazywania uczuć, ich werbalizację, empatię, ufność, hojność, szczerość, otwartość, dostrzeganie piękna natury i sztuki. Zablokowanie tej czakry może być związane z bolesnym odtrąceniem, żalem, śmiercią ukochanej osoby, rozłąką, nienawiścią. Obejmuje: płuca, układ nerwowy, piersi, przełyk. Objawami przyblokowania są: ogólne niezadowolenie, obojętność, nieufność, obwinianie innych, za swoje niepowodzenia, silna potrzeba kontroli, problemy z rozluźnieniem się, odbieranie świata jako wrogiego i pełnego agresywnych ludzi, niemożność realizacji życiowych celów, bierność, depresja, mściwość, złośliwość, poczucie niezasługiwania na miłość, trzymanie urazy w sercu. Fizyczne blokady objawiają się w: niskiej odporności, chorobach serca, układu oddechowego, raku piersi, anginie, bólach kręgosłupa i nadciśnieniu. Kiedy Czakra jest nadaktywna, to mamy do czynienia z: nadopiekuńczością, nadgorliwością, przesadną koncentracja na potrzebach innych, ciągłym przejmowaniem się opinią publiczną. Oczyszczenie czakry serca poprawia: relacje partnerskie, tolerancję, zdolność wybaczania, wyostrza intuicję, uaktywnia chęć pomocy innym oraz miłość do siebie samego, bez której nie można pokochać innych ludzi.

Czakra gardła (kolor niebieski, eter, na wysokości przełyku) odpowiada za ekspresję naszych myśli i uczuć, niezależność, twórczość, radość, zdolność wysłuchania innych oraz postrzeganie świata. Obejmuje: gardło, krtań, jamę ustną, tarczycę, kręgosłup szyjny, ramiona. Zaburzenia tej czakry objawiają się w: chorobach gardła, tarczycy, uszu, dziąseł, alergiach, infekcjach. Emocjonalne obciążenia to: skrytość, małomówność, niechęć do wyrażania własnych opinii, potrzeb, strach przed opinia innych ludzi, brak satysfakcji z wykonywanych zadań, depresja, lęki, fobie, stagnacja i niezdecydowanie. Kiedy czakra
gardła jest przyblokowana nie mówimy tego, co myślimy, wypowiadanie się publiczne nas stresuje, obwiniamy innych za swoje niepowodzenia, stawiamy się w pozycji ofiary. Jeśli czakra jest nadaktywna, to mamy do czynienia z gadatliwością, narzucaniem innym swojego zdania, hałaśliwością. Oczyszczanie czakry gardła uwalnia od żalów, pretensji, wpływa na kreatywność i usprawnia naszą komunikację.

Czakra trzeciego oka (kolor indygo, postrzeganie pozazmysłowe, między brwiami) określa wyższą świadomość, siłę woli, mądrość, intuicję, łagodność, sprawiedliwość, twórcze myślenie, samorealizację, jasnowidzenie, telepatię, kontakt z podświadomością. Obejmuje: oczy, nos, uszy, szyszynkę, przysadkę, układ nerwowy, mózg. Zablokowanie objawia się w: bólach głowy, ślepocie, głuchocie, guzach mózgu, drgawkach, problemach z kręgosłupem, niedorozwoju umysłowym. Emocjonalne zablokowanie związane jest z: lękami, fobiami, koszmarami sennymi, napadami paniki, depresją, schizofrenią, dezorientacją, odrzucaniem prawd duchowych. Sami często blokujemy czakrę trzeciego oka poprzez brak zaufania do naszej intuicji. Przyblokowanie obrazuje się w wątpliwościach w sens istnienia, zaspokajaniu tylko potrzeb materialnych. Kiedy Czakra jest nadaktywna to mamy do czynienia z wyobcowaniem i fiksacją na życiu duchowym kosztem realnego. Oczyszczanie czakry trzeciego oka wpływa na naszą koncentrację, wyostrza intuicję.

Czakra korony (kolor fioletowy, myśli, czubek głowy) stanowi o naszej duchowości, spokoju, harmonii i szczęściu. Integruje wszystkie czakry na każdym poziomie (energetycznym, emocjonalnym, mentalnym). Zablokowanie tej czakry odcina nas od sfery duchowej (człowiek skupia się tylko na ciężkiej walce o byt). Fizycznie zablokowanie objawia się w: chronicznym zmęczeniu, silnych migrenach, nadwrażliwości na światło, dźwięk, problemach skórnych, zaburzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Natomiast emocjonalnie wiąże się z: depresją, utratą celu, niezadowoleniem, zamkniętym umysłem, ucieczką w choroby, strachem przed śmiercią, arogancją, zamknięciem na ludzi, samotnością. Osoby rozwijające czakrę korony często wybierają medytację, przebywanie w otoczeniu przyrody, samotność, korzystają z życia, mając poczucie wieczności i zdają sobie sprawę z celu życia. Nadaktywność tej czakry wiąże się z życiem w wyimaginowanym świecie, pełnym złudzeń i frustracji, perfekcjonizmem, przygnębieniem, niechęcią do bycia w ciele. Oczyszczanie czakry korony umożliwia kontakt z duchowymi przewodnikami i przyciągnięcie szczęśliwych zdarzeń w życiu.

Do harmonizowania czakr w warunkach domowych można wykorzystać: yogę, naturalne olejki eteryczne, okadzanie białą szałwią, medytację, kamienie naturalne, dietę roślinną oraz mantry. Najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą wyrównywania funkcjonowania czakr jest energoterapia, która odblokowuje czakry i pobudza organizm do zdrowienia fizycznego i psychicznego. Energoterapia jest bezpieczna, relaksacyjna, bezbolesna i stanowi świetne uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia oraz terapii psychologicznej. Optymalne jest korzystanie z niej raz w miesiącu, w przypadku ciężkich chorób dwa razy w miesiącu. W Gabinecie Lemon Tree można skorzystać zarówno z energoterapii, jak i konsultacji psychologicznych.

                                                                                                                                                                 Anna Lemańska, Gabinet Lemon Tree

                                                                                                                                                                 Nadnoteckie Echa nr 26/1215/28.07.2020 r.

Gabinet Lemon Tree

62 - 052 Komorniki

ul. Cyprysowa 32 B/9

gabinet.lemontree@gmail.com

Tel: 888 - 303 - 745