Mamy okres zimowy, w którym odporność organizmu spada, a zachorowalność na różnego rodzaju infekcje wzrasta. Większość chorób (ok. 90%) jest powodowana przez zakażenia pasożytnicze pośrednio lub bezpośrednio. Aktualnie w Polsce niestety nie ma mody na systematyczne odrobaczanie, tak jak jest chociażby w Azji, gdzie robi się to minimum raz na 3 miesiące (dotyczy to zarówno ludzi, jak i zwierząt domowych). Obecność pasożytów dotyczy w dużej mierze dzieci, które nie są w stanie utrzymać podstawowych zasad higieny (np.: dotykają wszystkiego włącznie z podłogą, a później wkładają brudne ręce do ust), poza tym mają słabiej rozwinięty układ immunologiczny. 95% dzieci ma 1-5 pasożytów w swoim ciele. Według Światowej Organizacji Zdrowia tylko jedna osoba na dziesięć unika zakażenia. Każdego roku 14 milionów osób umiera w wyniku chorób pasożytniczych.
Należy pamiętać, że jaja pasożytów są wszędzie, możemy je znaleźć w: kurzu, sierści, pieniądzach, piaskownicy, dywanach, niemytych warzywach i owocach, surowym bądź niedogotowanym mięsie, rybach, przedmiotach użyteczności publicznej (klamki, poręcze, domofony), stojącej wodzie (jeziora, baseny), nieprzegotowanej wodzie, etc. Ich objawy są niespecyficzne, więc często trudno się zorientować, że mamy pasażera na gapę. Pasożyty nas objadają z substancji odżywczych, doprowadzając do anemii, poza tym wydzielają groźne toksyny, będące produktami przemiany materii, przez co osłabiają organizm żywiciela, który staje się podatny na różne choroby. Proszę pamiętać, że pasożyty żyją latami i każdego miesiąca w czasie pełni księżyca składają tysiące jaj, które w przypadku zakwaszonego organizmu są w stanie rozwinąć się do postaci dorosłej.
Pasożyty żyją praktycznie w całym organizmie, szczególnie w układzie pokarmowym, krwi, limfie, narządach wewnętrznych, skórze. Istnieje ponad 3000 odmian pasożytów, do tej grupy zaliczamy również pierwotniaki (lamblie, rzęsistek). Główne kategorie to: przywry, tasiemce, obleńce. Zakażenie patogenami jest przyczyną nawet takich chorób jak: cukrzyca, artretyzm, zespół drażliwego jelita, depresja, czasami padaczka, silne migreny, schizofrenia.
Jakie są objawy, które powinny wzbudzić naszą uwagę: spora utrata włosów, wypryski skórne, bóle brzucha, częste zaparcia i biegunki, znaczna ilość gazów w jelitach, ciągły apetyt na słodycze, ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie, apatia, bóle głowy, problemy z zasypianiem, płaczliwość i nadaktywność ruchowa u dzieci, zgrzytanie zębami, częste infekcje (katar, kaszel, infekcje dróg moczowych), bóle stawów i mięśni, alergie, astma oskrzelowa, śluz w stolcu, otępienie umysłowe, zajady, świąd odbytu, depresja, popękane pięty, rozdwajające się paznokcie, sińce pod oczami, blada skóra, nadwaga, niedowaga, niedrożność jelit, kolka żółciowa, etc.
W pozbywaniu się pasożytów istotna jest systematyczność, zachowanie higieny (częste mycie rąk), gotowanie i filtrowanie wody, odpowiednia dieta (ograniczenie mięsa, cukru, mleka, białego pieczywa, kukurydzy), zastosowanie preparatów ziołowych i leczniczych (nie zabijają jaj ani form larwalnych), zappingu (biorezonans aktywny), lewatywy. Ważne jest również to, aby kuracji poddały się również osoby mieszkające z osobą zakażoną (co ograniczy wtórne zakażenie). Kuracji przeciwpasożytniczej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, karmiące ani bardzo małe dzieci.
Wykrywalność standardowymi metodami jest bardzo niska. Badanie kału na obecność pasożytów daje maksymalnie 20% prawdopodobieństwo ich wystąpienia w materiale. Metoda serologiczna (badanie krwi) daje ok. 50%, wykrycie następuje w przypadku zwiększonej liczby przeciwciał w ciele gospodarza (tylko w przypadku zaawansowanej choroby). Najskuteczniejszą metodą jest biorezonans, który dość dokładnie określa poziom obciążenia organizmu pasożytami oraz wskazuje ich konkretną grupę.
W Gabinecie Lemon Tree dysponuję najnowszej generacji biorezonansem NLS do wykrywania chorób, pasożytów, pierwotniaków, grzybów, bakterii i wirusów, jak również biorezonansem aktywnym do usuwania patogenów. Biorezonans pozwala również określić obecność metali ciężkich w organizmie, poziom witamin i minerałów oraz ogólny stan układowy ciała. Przeciwskazaniami do scanu ciała są: metalowe części w ciele (wyłączając tytan), rozrusznik serca, pompa insulinowa, menstruacja. Warto przyjąć starą, życiową zasadę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dzięki czemu można cieszyć się zdrowiem przez długie lata.
Anna Lemańska, Gabinet Lemon Tree
Nadnoteckie Echa nr 02/1191/14.01.2020r.